Vinaři - Herecké obsazení

Herecké obsazení seriálu Vinaři 1 a Vinaři 2

Pavel Liška (Miroslav Tomica)

Pavel Liška

Datum narození: 29.1.1972
Znamení: vodnář

Charakteritika postavy Miroslava Tomicy: Farář Tomica ukončil své působení v jihomoravských Křeticích a vyšší síly jej povolaly kázat slovo Boží do severních Čech, do malebné vesničky Strdín.

Pavel Liška je český divadelní a filmový herec. Vystudoval JAMU v Brně. Účinkoval v brněnském HaDivadle i v Národním divadle (např. hlavní role Romea v Shakespearově hře Romeo a Julie). Jeho první filmovou rolí byl František v Gedeonově Návratu idiota... více o herci Pavlu Liškovi.


Jitka Čvančarová (Jana Hamplová)

Jitka Čvančarová

Datum narození: 23.3.1978
Znamení: beran

Charakteritika postavy Jany Hamplové: Jana Hamplová bývala v mládí rockerka, tvrdá hudba byla její život. Vdávala se po koncertě Arakainu, oddávající byli jejich basák a za svědky měla bedňáky. Jenže tohle už je plno let zpátky. Její manžel námořník hned po svatbě zmizel z přístavu a ji nechal ve Strdíně. Na památku zbyla Janě jen dcera Klára.

Jitka Čadek Čvančarová, rozená Jitka Čvančarová, je česká herečka, zpěvačka, modelka a moderátorka.... více o herečce Jitce Čvančarové.


Eliška Křenková (Klára Hamplová)

Eliška Křenková

Datum narození: 31.1.1990
Znamení: vodnář

Charakteritika postavy Kláry Hamplové: Klára Hamplová pracuje spolu s mámou v její hospodě U Námořníka. Svoji kariéru ale vidí úplně někde jinde – v metalové skupině Trakthor, kde hraje na kytaru.

Eliška Křenková je česká herečka narozená v Praze. V současnosti studuje 4. ročník na DAMU obor Herectví na katedře alternativního a loutkového divadla. Poprvé se objevila před kamerou v roce 2005 v seriálu Ulice... více o herečce Elišce Křenkové.


Tomáš Matonoha (Hřebec)

Tomáš Matonoha

Datum narození: 13.3.1971
Znamení: ryby

Charakteritika postavy Hřebce: Hřéba je z jižní Moravy zvyklý na obdiv dívek, žen a dam každého věku, postavy i vyznání. V severních Čechách, kam se jakožto doprovod faráře Tomici vypraví, je to ovšem všechno jinak.

Tomáš Matonoha je český herec a moderátor. Poprvé se na filmovém plátně objevil v roce 1995 v malé roli v komedii Byl jednou jeden polda. Do povědomí diváků se více dostal díky filmům Divoké včely a Mistři. Dále hrál například ve filmech Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště, Gympl a Bestiář... více o herci Tomáši Matonohovi.


Petr Vaněk (Láďa Karas)

Petr Vaněk

Datum narození: 8.5.1979
Znamení: býk

Charakteritika postavy Láďi Karase: Láďa Karas je strdínský sex symbol. Všechny místní ženy ho zbožňují a neváhají s ním podvádět své partnery. Aby také ne, vždyť Ládík má super auto a hraje v místní metalové skupině Trakthor. A nelze mu upřít ani jistou dávkou charismatu.

Petr Vaněk je český divadelní, filmový a seriálový herec a moderátor různých akcí. Je obsazován ve filmu převážně do rolí židovských představitelů... více o herci Petru Vaňkovi.


Johana Freywaldová (Gábina Karasová)

Johana Freywaldová

Datum narození:
Znamení:

Charakteritika postavy Gábiny Karasové: Sestra Ládi Karase, zpěvačka kapely Trakthor, která v deseti vyhrála Litoměřického kokrháče s odvážnou interpretací písně „Skákal pes…“

Johana Freywaldová je česká herečka... více o herečce Johaně Freywaldové.


Hynek Čermák (František Vlček)

Hynek Čermák

Datum narození: 14.2.1973
Znamení: vodnář

Charakteritika postavy Františka Vlčka: Franta Vlček prošel od minulé série dlouhou cestou. Z naprostého vinaře – amatéra, kterému jde jen a pouze o vydělané peníze ze zásluhou Kateřiny Hýskové změnil v lepšího člověka a dokonce se (i přes nesouhlas Bedřicha) stal rytířem vína.

Hynek Čermák je český herec, držitel Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli v roce 2011 ve snímku Nevinnost. V televizi a na filmovém plátně jej diváci mohou vídat již od roku 1993... více o herci Hynku Čermákovi.


Lukáš Langmajer (Machr)

Lukáš Langmajer

Datum narození: 25.8.1980
Znamení: panna

Charakteritika postavy Machra: Porybný Machr se z jihomoravských Křetic dostal do severočeského Strdína vlastně náhodou. Myslela si, že všichni Křetičtí jedou jenom na pivo do Sovičky.

Lukáš Langmajer se v divadle pohybuje od svých třinácti let, a že by se mohl věnovat nějaké manuální práci kategoricky odmítá. Sám sebe považuje za velmi nezručného... více o herci Lukáši Langmajerovi.


Pavel Šimčík (Hrouda)

Pavel Šimčík

Datum narození: 22.5.1977
Znamení: blíženci

Charakteritika postavy Hroudy: Hroudu považují ve Strdíně za místního hodného blázna. Hrouda je dobrý chlap, i když má trochu problém s alkoholem. Pokud se ho nenapije, je na něj spolehnutí, dokáže „zamakat“ za tři, však se to tak učil v Hamplově vinohradu.

Pavel Šimčík je český divadelní, filmový a televizní herec. Vystudoval herectví na katedře alternativního a loutkového divadla Divadelní fakulta Akademie múzických umění v roce 2000. Od té doby je členem souboru Dejvického divadla... více o herci Pavlu Šimčíkovi.


Václav Postránecký (Bedřich Pavlíček)

Václav Postránecký

Datum narození: 8.9.1943
Znamení: panna

Charakteritika postavy Bedřicha Pavlíčka: Po zdravotních komplikacích, které Bedřicha Pavlíčka postihly v souvislosti s namáhavou prací ve vinohradě, se zdá, že je jeho zdravotní stav konečně v pohodě.

Václav Postránecký je český herec, režisér a divadelní pedagog. Jedná se i o úspěšného rozhlasového, televizního a filmového herce, zahrál si jednu z hlavních postav v divácky velmi úspěšném a dnes již i svým způsobem legendárním filmu S tebou mě baví svět z roku 1983... více o herci Václavu Postráneckém.


Lucie Benešová (Hedvika Taušová)

Lucie Benešová

Datum narození: 18.8.1974
Znamení: lev

Charakteritika postavy Hedviky Taušové: Kdyby Franta Vlček neměl svoji pravou ruku Hedviku, mohl by své vinařství dávno pověsit na hřebík. Tahle zlatá žena se mu totiž stará o veškeré účetnictví, propagaci a navíc je za něho ochotná žehlit spoustu průšvihů. Toliko k Heduš v práci.

Lucie Benešová je česká herečka. Poprvé před kamerou stála v roce 1985 ve filmu Zastihla mě noc. V roce 2007 si zahrála ve filmu Bobule Tomáše Bařiny... více o herečce Lucii Benešové.


Pavel Nečas (Patrik Tauš)

Pavel Nečas

Datum narození: 5.3.1966
Znamení: ryby

Charakteritika postavy Patrika Tauše: Policista Patrik si ve Strdíně užívá dovolenou, i když ne jen tak ledajakou. Činorodá manželka Hedvika ho totiž vyslala na mateřskou dovolenou.

Pavel Nečas je znám především jako divadelní herec. Začínal v brněnském Divadle Na provázku, roku 1987 taktéž v Brně dokončil hereckou konzervatoř... více o herci Pavlu Nečasovi.


Laďka Něrgešová (Jaruna Bartáková)

Laďka Něrgešová

Datum narození: 2.2.1976
Znamení: vodnář

Charakteritika postavy Jaruny Bartákové: Z čeho jim nic nekápne, tím se Zdeněk a Jaruna Bartákovi naprosto nezabývají. Jejich největším hrdinou je Dalibor Vrána z Vrchní, prchni!

Laďka Něrgešová je česká herečka a moderátorka. Po vystudování pražského gymnázia absolvovala soukromou Vyšší odbornou školu herectví v Praze. Jejími zdejšími lektory herectví byli Oldřich Vízner, Veronika Žilková či Lucie Trmíková... více o herečce Laďce Něrgešové.


Marek Taclík (Zdeněk Barták)

Marek Taclík

Datum narození: 9.5.1973
Znamení: býk

Charakteritika postavy Zdeňka Bartáka: Z čeho jim nic nekápne, tím se Zdeněk a Jaruna Bartákovi naprosto nezabývají. Jejich největším hrdinou je Dalibor Vrána z Vrchní, prchni!

Marek Taclík je český herec. Po maturitě na gymnáziu v Duchcově vystudoval pražskou DAMU, kterou ukončil v roce 2000. Po ukončení studia na DAMU působil nejprve v souboru CD94, poté odešel do pražského Činoherního klubu, hrál také v Dejvickém divadle a v Divadelním spolku Kašpar v Divadle v Celetné... více o herci Marku Taclíkovi.


Leoš Noha (Starosta Chrudoš)

Leoš Noha

Datum narození: 4.5.1968
Znamení: býk

Charakteritika postavy starosty Chrudoše: Chrudoš je starostou Strdína už pěkných pár let. S nikým nechce mít žádný problém, vše je schopný vyřešit, zejména když se tu a tam pošle dobře míněná částka peněz.

Leoš Noha je český herec. Vyučil se mechanikem elektronických zařízení, ale tyto znalosti nijak nevyužil a roku 1992 začal působit v Činoherním klubu v Ústí nad Labem, a sice jako osvětlovač... více o herci Leoši Nohovi.


Vojtěch Záveský (Jožin Chrudoš)

Vojtěch Záveský

Datum narození: 16.6.1983
Znamení: blíženci

Charakteritika postavy Jožina Chrudoše: Jožin je jediný potomek Chrudoše, strdínského starosty… Sice je maňána… nemakačenko… flegmatik, ale má svůj životní cíl jasně nalajnovaný.

Vojtěch Záveský je český herec... více o herci Vojtěchu Záveském.


Zuzana Norisová (Monika Waldemarová)

Zuzana Norisová

Datum narození: 24.1.1979
Znamení: vodnář

Charakteritika postavy Moniky Waldemarové: Bývalá kadeřnice Monika nemusí po sňatku s velkovinařem Waldemarem pracovat, aby také ano, Waldemar je dokáže oba v klidu uživit. Monika si tak našla, aby mentálně nestagnovala, jinou zábavu – pro strdínské ženy natáčí svůj pravidelný videoblog.

Zuzana Norisová je slovenská herečka a zpěvačka, sestra herečky a zpěvačky Soni Norisové... více o herečce Zuzaně Norisové.


Anežka Rusevová (Sumečková)

Anežka Rusevová

Datum narození: 21.9.1986
Znamení: panna

Charakteritika postavy Sumečkové: Sumečková je jedubaba, kterou byste nechtěli mít nejen za sousedku, ale vlastně ani v okolí. Nic a nikdo jí není dost dobrý, dokáže tak akorát nadávat a kárat ostatní. Ale možná se i na ni jednoho dne usměje štěstí…

Anežka Rusevová se na obrazovce poprvé objevila ve třetí řadě Kriminálky Anděl (episoda Noční taxi), dále si ji režisér Ivan Pokorný obsadil do TV filmu Doktor pro zvláštní případy... více o herečce Anežce Rusevové.


Jitka Smutná (Stázi Pavlíčková)

Jitka Smutná

Datum narození: 16.4.1952
Znamení: beran

Charakteritika postavy Stázi Pavlíčkové: Bývalá češtinářka, která nyní vede folklórní soubor Hrozének a taky Pavlíčkovic domácnost. Je to jediný člověk, ze kterého má Pavlíček občas strach.

Jitka Smutná je česká herečka. Je vdaná, má dvě děti, Jakuba a Terezu Nekudovou, která působí jako herečka a zpěvačka... více o herečce Jitce Smutné.


Tereza Kostková (Kateřina Hýsková)

Tereza Kostková

Datum narození: 14.6.1976
Znamení: blíženci

Charakteritika postavy Kateřiny Hýskové: Žena v nejlepších letech, která nechá jen málokoho chladným. Její otec Bedřich Pavlíček je na mrtvici z toho, jak mu ta Pražanda mluví do jeho vinařského řemesla. Chlapi v Křeticích jsou zase na mrtvici z toho, jaký má ta baba šmrnc.

Tereza Kostková je česká herečka a moderátorka, dcera herce Petra Kostky a herečky Carmen Mayerové. Je provdána za divadelního režiséra a manažera Petra Kracika, se kterým má syna Antonína... více o herečce Tereze Kostkové.


Jan Brožek (Buddy Hýsek)

Jan Brožek

Datum narození:
Znamení:

Charakteritika postavy Buddyho Hýska: Syn Kateřiny, čerstvě vyhozený z vysoké školy, si myslí, že v „Asii“, jak říká po pražsku Moravě, se bude jen nudit a flákat. Nicméně postupně zjišťuje, že ani jedno z toho se mu nesplní.

Jan Brožek je mladý začínající český herec žijící v Brně... více o herci Janu Brožkovi.


Alžběta Vaculčiaková (Petra Hýsková)

Alžběta Vaculčiaková

Datum narození: 5.8.1988
Znamení: lev

Charakteritika postavy Petry Hýskové: Vysoká dcera Kateřiny, které to jde skvěle s basketbalovým míčem, ale o něco hůř s klukama. Chvíli to trvá, než konečně někdo pochopí kouzlo její krásy.

Alžběta Vaculčiaková je mladá slovenská herečka. Jejím rodištěm je Zvolen... více o herečce Alžbětě Vaculčiakové.


Anna Fialová (Julie Vlčková)

Anna Fialová

Datum narození: 9.2.1996
Znamení: vodnář

Charakteritika postavy Julie Vlčkové: Krásná Vlčkova dcera, první hlas Hrozénku. Někdy si říká, že je jí pro takovou díru škoda. Ale na druhou stranu, je někde krásnější místo?

Anna Fialová za sebou zatím nemá příliš mnoho zkušeností před kamerou, ale má všechny předpoklady k tomu, abychom na její jméno časem naráželi čím dál častěji... více o herečce Anně Fialové.


Tomáš Materna (Michal Tauš)

Tomáš Materna

Datum narození: 14.7.1991
Znamení: rak

Charakteritika postavy Michala Tauše: Mladý syn policisty má duši opravdového Jihomoravana. Je budoucností Křetic, umí za to vzít. I přes den na vinohradu, i v noci ve sklípku.

Tomáš Materna už jako mladý začal dabovat seriály a filmy. V roce 1991 daboval v úspěšném seriálu Kutil Tim. Další roli, kterou nadaboval byla v roce 1993 a to v Chůva k pohledání... více o herci Tomáši Maternovi.


Zdeněk Junák (Olin Vlček)

Zdeněk Junák

Datum narození: 6.12.1951
Znamení: střelec

Charakteritika postavy Olina Vlčka: Starosta Křetic. Byl starostou Křetic za komunistů, je starostou Křetic za demokratů a jednou snad, jak doufá, bude starostou Křetic za dalších komunistů. Ale je fajn.

Zdeněk Junák je český herec. Televizním divákům je patrně nejvíce znám coby brněnský četník Ambrož z televizního seriálu Četnické humoresky, nebo jako hlas tváře teleshoppingu Horsta Fuchse... více o herci Zdeňku Junákovi.


Mirek Táborský (Jan Fuksa)

Mirek Táborský

Datum narození: 9.11.1959
Znamení: štír

Charakteritika postavy Jana Fuksy: Muž plný staré vinařské moudrosti, kterou pravidelně pěstuje se svým nejlepším kamarádem Pavlíčkem. Nikdo nedokáže tak básnicky pojmenovat krásy jižní Moravy jako on.

Mirek Táborský je český herec a dabér. Jeho profesionální herecké začátky byly poměrně těžké, celkem třikrát se pokoušel o přijetí na DAMU, ale přijat byl až napočtvrté. Zatím v roce 1985 dokončil studium na pedagogické fakultě (obor fyzika a základy techniky)... více o herci Mirku Táborském.


Oldřich Navrátil (Vladimír Luža)

Oldřich Navrátil

Datum narození: 21.10.1952
Znamení: váhy

Charakteritika postavy Vladimíra Luži: Doktoři to mají na jižní Moravě těžké. Každý totiž ví, že lékem na všechno je dobré víno.

Oldřich Navrátil je český herec. Absolvoval brněnskou JAMU a později hrál v několika, většinou experimentálních, divadlech... více o herci Oldřichu Navrátilovi.


Robert Nebřenský (Louis König)

Robert Nebřenský

Datum narození: 8.2.1964
Znamení: vondář

Charakteritika postavy Louise Königa: Vlčkův enolog, který prý studoval víno ve Francii. Proto jako jediný dokáže pochopit Vlčkovo víno, které zřejmě předběhlo dobu. To, co jiní mají za chuť octa, má Louis za chuť ananasu či správně francouzsky „lananasu“.

Robert Nebřenský je český herec, textař a kytarista. Od roku 1986 do roku 2003 účinkoval v hudební skupině Vltava, v níž složil většinu písní. Skupina obnovila činnost v roce 2010... více o herci Robertu Nebřenském.