Tomáš Matonoha (Hřebec) - seriál Vinaři

Tomáš Matonoha (Hřebec) - Vinaři

Tomáš Matonoha (Hřebec)

Datum narození: 13.3.1971
Znamení: ryby

Charakteritika postavy Jakuba Hřebce: Hřéba je z jižní Moravy zvyklý na obdiv dívek, žen a dam každého věku, postavy i vyznání. V severních Čechách, kam se jakožto doprovod faráře Tomici vypraví, je to ovšem všechno jinak. Nejen, že místní zástupkyně něžného pohlaví o Hřebce absolutně nejeví zájem, ale ještě dostává na frak od místního Casanovy Ládíka Karase, kterého dámy nadevše milují, a on sám neví, kam (nebo spíš na kterou?) dřív skočit. Dokáže se Hřebec popasovat s touto nepřízní osudu?

Charakteritika postavy Hřebce ve Vinařích I: Zaměstnanec u Vlčka, který miluje všechny ženy světa.

Tomáš Matonoha je český herec a moderátor. Poprvé se na filmovém plátně objevil v roce 1995 v malé roli v komedii Byl jednou jeden polda. Do povědomí diváků se více dostal díky filmům Divoké včely a Mistři. Dále hrál například ve filmech Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště, Gympl a Bestiář.

Objevil se i v televizním seriálu Rodinná pouta, kde ztvárnil roli JUDr. Richarda Sýkory, či v seriálu Comeback, kde ztvárnil roli bývalé popové hvězdy 80. let Tomáše Pacovského, alias Tomi Paciho. Vystupuje rovněž v komediálním seriálu televize HBO – Na stojáka.

Filmografie

Rozhovor s Tomášem Matonohou o jeho roli v seriálu Vinaři 2

Vy jste hrál už i v první sérii Vinařů, postavu milovníka žen, Hřebce. Jak se vaše postava změnila, pokud tedy vůbec?
Hřebec bude mít ve druhé sérii Vinařů mnohem více prostoru, soudím tak i podle dnů, kdy hraji a kterých mám celkově asi třikrát víc než loni. A změna je zejména v tom, že Hřebec se rozehraje, mnohem výrazněji se zapojí do celého děje.

Jak to bude mít Hřebec s ženami, je stále stejný?
Úplně stejně, i když nejdříve si bude muset situaci vyjasnit se svým místním protějškem, kterému tak trochu poleze do zelí.

Baví vás hrát takového svůdníka?
Určitě, ta role je velice pestrá, role playboye je vždy zábavná a muže jen tak neomrzí.

Rozhovor s Tomášem Matonohou o jeho roli v seriálu Vinaři 1

Vaše postava se jmenuje Hřebec – platí i v tomto případě „nomen omen“?
„Asi ano, je to tak trošku prvoplánové, ale je to záměr – a necháváme na divákovi, ať si sám vybere, jestli je to jméno nebo přezdívka. Já jsem takový moravský, mikulovský Sagvan Tofi! :-)“