Anežka Rusevová (Sumečková) - seriál Vinaři

Anežka Rusevová (Sumečková) - Vinaři

Anežka Rusevová (Sumečková)

Datum narození: 21.9.1986
Znamení: panna

Charakteritika postavy Sumečkové: Sumečková je jedubaba, kterou byste nechtěli mít nejen za sousedku, ale vlastně ani v okolí. Nic a nikdo jí není dost dobrý, dokáže tak akorát nadávat a kárat ostatní. Ale možná se i na ni jednoho dne usměje štěstí…

Anežka Rusevová se na obrazovce poprvé objevila ve třetí řadě Kriminálky Anděl (episoda Noční taxi), dále si ji režisér Ivan Pokorný obsadil do TV filmu Doktor pro zvláštní případy.

Natočila několik filmů se studenty FAMU, objevila se i v absolventském filmu Tomáše Pavlíčka Parádně Pokecal. V roce 2014 natočila zatím svou největší roli ve 2. řadě seriálu Expozitura v režii Jiřího Chlumského a Petra Nikolaeva.

Filmografie

  • 2015 - Vraždy v kruhu
  • 2014 - Expozitura 2
  • 2013 - Nevinné lži
  • 2010 - Doktor pro zvláštní případy
  • 2010 - Kazimír a Karolína
  • 2008 - Anglické jahody
  • 2008 - Kriminálka Anděl
  • ...

Rozhovor s Anežkou Rusevovou o její roli v seriálu Vinaři 2

Anežko, vaše postava bude jednou z těch, na které diváci nezapomenou. Ve Vinařích vystupujete jako Sumečková, jaká je?
Sumečková je taková bodrá vesničanka a platí asi za nejošklivější ženskou z vesnice. Ovšem všem dnům není konec, ještě uvidíme, jaký bude mít osud a jestli se třeba v průběhu děje nezmění. Což by mne asi potěšilo, protože práce maskérek je výborná a já jsem se až zalekla, jak moc jsou šikovné a jak se jim Sumečková povedla! Když jsem zjistila, jak moc ošklivá Sumečková je, tak mi z toho ze začátku úplně dobře nebylo… Ale ve finále mne tahle postava začala velice bavit, myslím si dokonce, že diváky bude bavit stejně tak a bude pro ně zajímavá.

Jaká je povahově? Limituje ji její vzhled v jejím chování například?
Určitě ne, Sumečková nesmí u ničeho chybět, je neohrožená, vtipná, je sebevědomá a nemá žádný mindrák. Já osobně si myslím, že ona si připadá dokonce i pěkná!

Jak dlouho trvá práce maskérek, než vás nalíčí pro tuto roli?
Nejdříve to trvalo přibližně hodinu a půl, než jsme se to naučily, hlavně lepení vousů, ale teď už to zvládáme do dvaceti minut.